Záhradný bazén je na leto ako stvorený. Podľa čoho však vybrať ten najvhodnejší?

Drahé vstupné, preplnené bazény, alebo príliš studená voda! Ak nie ste fanúšikom verejných kúpalísk, skvelou alternatívou pre Vás môže byť záhradný bazén alebo vírivý bazén. Na trhu dnes existuje množstvo typov a prevedení, od najmenších po najväčšie, či od najlacnejších po drahšie.
Poradíme Vám, ako vo svete bazénov zorientovať, podľa čoho vybrať ten najvhodnejší a čo pri jeho zaobstaraní zvažovať!

Jednou zo základných otázok, ktoré by ste si pred zaobstaraním bazéna mali položiť je, či bude pre vás jeho kúpa iba sezónnou záležitosťou, alebo investíciou na niekoľko desiatok rokov. V prípade, že zvažujete záhradný bazén iba na horúce letné mesiace, vhodné je siahnuť po nafukovacom bazéne. Výhodou je, že takýto typ bazéna nie je náročný na údržbu ani montáž, navyše je cenovo dostupný a praktický. Po lete ho jednoducho sfúknete a ak ho vhodne uskladníte, pokojne Vám môže poslúžiť niekoľko rokov. Na trhu nájdete aj množstvo veľkostí, od najmenších detských bazénikov, až po veľké, rodinné.

Ak sa chcete vyhnúť väčším zásahom do pôdy, či jednoducho nechcete natrvalo zmeniť vzhľad svojej záhrady, skvelou alternatívou sú aj nadzemné bazény s pevnou konštrukciou. Pred ich montážou stačí jednoducho zarovnať povrch, na ktorý plánujete bazén umiestniť, prípadne použiť podložku, ktorá zabráni poškodeniu. Rovnako ako nafukovací, aj takýto bazén stačí po lete rozložiť a správne uskladniť.

Naopak, ak plánujete do záhradného bazéna investovať a využívať ho napríklad aj celoročne, vynikajúcou voľbou je bazén zapustený do zeme. Takýto typ síce vyžaduje značný zásah do pôdy, jeho kúpa aj inštalácia sú finančne náročnejšie, spomedzi všetkých je však rozhodne tým najkomfortnejším. Lacnejšími variantami sú plastové alebo laminátové materiály, naopak drahšími sú betónové, alebo nerezové bazény.

Ak ste už zvážili, či Vám bazén postačí na sezónu, alebo investujete do celoročného, položte si otázku, aká veľkosť a tvar bazéna je pre Vás ideálna a taktiež, pre koho primárne bude Váš bazén určený. Kým pre najmenšie deti sú vhodné malé nafukovacie bazény, väčšie deti si na svoje prídu väčšinou v priestrannejších okrúhlych nafukovacích, nie príliš hlbokých bazénoch. V prípade, že však budú „cieľovou“ skupinou vo vašom bazéne dospelí, vhodnejší bude o niečo hlbší bazén, napríklad obdĺžnikového tvaru, vďaka čomu bude možné si v ňom aj zaplávať.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ záhradného bazéna, nezabúdajte predovšetkým na jeho starostlivosť. Používajte kvalitnú bazénovú chémiu, prípadne investujte do filtračných zariadení. Odmenou pre Vás bude nie len krištáľovo čistá, ale najmä zdravotne nezávadná voda, bezpečná pre celú rodinu!

Pozrite si ponuku mnohých typov záhradných bazénov tu:

Pozrite si ponuku bazénovej chémie a filtračných zariadení tu:

Foto: andreashop.sk

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20